o_nas

Přinášíme do škol přístupy a materiály, které jsou komfortní pro učitele, radostí pro žáky a zároveň s prokazatelnými výsledky učení.

Kreslený robot držící pastelky
5 362 učitelů
 si už H-Edu vyzkoušelo
při přípravě hodiny
713 škol
kde H-Edu pomáhá s výukou
tvůrčím a svobodným přístupem
63 482 žáků
má díky H-Edu
zajímavější výuku

Naše hodnoty

 • lidé_a_vztahy

  V našem centru pozornosti stojí konkrétní lidé (děti, žáci, studenti, rodiče, pedagogové). Jejich potřeby, rozvoj, čas i životní energie.

 • nový_rozměr

  Jsme součástí společenství, které pracuje na změně vzdělávacího systému a vnímá podobné hodnoty jako H-Edu. Každá minuta výuky má sloužit více cílům.

 • servis_a_podpora

  Mapujeme potřeby pedagogů a na jejich základě vytváříme nástroje pro dlouhodobě efektivní a vědomou výuku. Jsme tady pro pedagoga vždy. I ve chvílích kdy má pochybnosti nebo se nedaří.

 • radost

  Radostí z úspěchu motivujeme k novým cestám a k dalšímu rozvoji. Radost z radosti druhého nebo radost z úspěchu druhého.

 • svoboda

  Svobodu vnímáme jako nástroj učitele pro převzetí zodpovědnosti žáka za své učení. Svobodu a zodpovědnost vnímáme jako klíčovou hodnotu pro společnost jako celek.

 • tvorba

  Vytváříme podnětný prostor, ve kterém pedagog se svými žáky tvoří. Vytváříme nástroje, které tvořit umožňují.

Kdo jsme

Všechny nás spojuje zájem o smysluplnou výuku ve školách a chceme ti tvoji práci ulehčit, aby ses mohl co nejvíce věnovat žákům. Spolupracujeme s dalšími organizacemi jako H-mat nebo Indícia, které vytváří didaktické materiály.

Ani v našem týmu nechybí učitel-metodik, který je připraven ti odpovědět na jakoukoli otázku, pokud si nebudeš vědět rady s některou úlohou nebo zadáním.

Naši partneři

Indicia logo

Slovenská Indícia zavádí inovace do vzdělávání a inspiruje učitele. Vytváří vlastní učební materiály stojící na objevitelském principu.

Více o Indícii
Hejného metoda logo

H-mat podporuje a šíří Hejného metodu vydáváním učebních pomůcek a organizováním seminářů a kurzů pro učitele.

Více o Hejného metodě

Napsali o nás

5 hvězd ikona
Učitelky už vědí, že na výuku s Emilem nemusí být „ajťákem“.

Emila jsme zařadili do výuky už od září 2020, a to od 3. ročníku. Dále potom pokračujeme výukou Emila 4 v následujícím ročníku v rámci předmětu informatika. Zajímavé na tomto typu výuky je především objevování nových cest k vyřešení dílčích problémů v pracovním sešitu nebo přímo v aplikaci. Děti jsou nadšené, když se mohou pochlubit s nějakým novým řešením. A co na to paní učitelky? Ty už přeci vědí, že na výuku Informatiky s Emilem nemusí být „ajťákem“. Takže, když nevíte jak začít – začněte Emilem. Zobrazit více

Ing. Pavel Šiktanc
Ing. Pavel Šiktanc
SSZŠ Litvínov
5 hvězd ikona
Skvěle promyšlené a krok po kroku vedoucí materiály.

Do výuky informatiky na naší škole “Máchovce” jsme zařadili výuku s Emilem a Emou v roce 2021. Skvěle promyšlené a krok po kroku vedoucí materiály pro výuku informatiky s počítačem/tabletem/robůtkem i bez něj. Podporují žáky v samostatném objevování, přemýšlení, komunikaci i spolupráci. A to jsou principy, na kterých se snažíme u nás již dlouhodobě výuku informatiky stavět. Velmi oceňujeme propracované metodické materiály pro učitele. Podle nich zvládnout začít učit informatiku na 1. stupni (2. stupni) i učitelé, kteří informatiku nestudovali. Provedou je způsobem uvažování, upoutají pozornost na klíčové principy, které informatika buduje pro další poznávání/utváření světa kolem nás. Zobrazit více

Mgr. Martin Lána
Mgr. Martin Lána
ZŠ a MŠ Děčín IV
5 hvězd ikona
Oceňuji možnost přípravy pracovních listů k matematice

Na H-edu oceňuji možnost rychlé orientace v učebnici, urychlení při hledání komentářů z příručky, možnost přípravy pracovních listů, kopírování obrázků a jejich promítání ve třídě.

Mgr. Hana Kotlíková
Mgr. Hana Kotlíková
Kladno
5 hvězd ikona
Vše k výuce matematiky na jednom místě, už žádné skenování.

Na H-edu se mi líbí možnost přímého nahlédnutí do metodiky hned u konkrétní úlohy, představení určitého prostředí i jeho vývoje a hlavně vše na jednom místě a v počítači-rychle překliknu a nemusím listovat mnoha učebnicemi. Žádné skenování.

Mgr. Sylva Peclinovská, PhD.
Mgr. Sylva Peclinovská, PhD.
Tábor
5 hvězd ikona
Syn si snadno zapamatoval i terminologii bez dalšího procvičování

My stále materiály ExpEdice testujeme a jsou fakt perfektní. Dnes byl náš synek na přezkoušení a já jsem byla moc mile překvapena, kolik si toho bez dalšího procvičování, prověrek atd. z expediční výuky zapamatoval, včetně terminologie. A to, jak je v každé kapitole začleněna práce s tabulkou, strukturování a osvojování si pracovních postupů je k nezaplacení, v jednotlivých přírodovědných předmětech, ale i mezioborově.

Tereza Haiflerová
domácí vzdělávání
5 hvězd ikona
Celý koncept se mi moc líbí.

Celý koncept se mi moc líbí a jsem nadšená z materiálů, které jsem viděla. Učíme matematiku Hejného metodou a využíváme i Informatiku s Emilem, takže mi přijde jako velmi užitečné pokračovat v rozšíření předmětů, které jsou vyučované konstruktivistickou metodou.

Hana Hamzová
ZŠ, MŠ a ZUŠ Easyspeak z. ú.
5 hvězd ikona
Chci začít učit jinak a toto je cesta.

Myslím si, že děti se v současné době potřebují učit jiným způsobem než dosud. Váš způsob je cesta, která nabízí možnost zkusit to jinak. A proto bych to ráda zkusila. Začnu tím, že si po webináři objednám pracovní učebnice, které jsou momentálně k dispozici a budu se těšit na další.

Eva Strachotová
ZŠ Zábřeh, okres Šumperk

Potřebuješ poradit?

Máš sebemenší problém či dotaz? S radostí ti poradíme!
Náš tým je připraven.

Podpora a FAQ
To make the site work just fine. (Consent to cookies)
We would like to continue to improve our website. That's why we need your consent to use cookies, which are small files stored in your browser. We thank you in advance for your consent and promise to use the data to continue to improve our services.